M&P logo
Autodesk Gold Partner

Autodesk má nové portfólio softvéru 2012 pre strojárstvo

product_design_suite_premium_2012_box250Nová sada Autodesk Product Design Suite ponúka digitálne prototypovanie v praktickom, finančne výhodnom balíčku.
Spoločnosť Autodesk, svetový líder v oblasti 3D návrhového, konštrukčného a animačného softvéru, uviedla nové portfólio svojho 3D návrhárskeho a konštruktérskeho softvéru pre výrobcov vrátane novej sady Autodesk Product Design Suite, ktorá umožňuje ľahšie zaviesť, využívať a spravovať návrhový, vizualizačný a simulačný softvér. Celé portfólio softvéru Autodesk pre prácu s digitálnymi prototypmi pomáha výrobcom navrhovať a vyrábať lepšie, dlhodobo udržateľnejšie výrobky, znižovať náklady na vývoj a rýchlejšie uvádzať výrobky na trh."Žiadna výzva v oblasti návrhu a vývoja výrobkov nie je tak komplexná, aby ju nebolo možné prekonať kombináciou účinných funkcií aplikácie Autodesk Inventor pre strojárske navrhovanie a špičkových vizualizačných a simulačných aplikácií Autodesk," povedal Robert "Buzz" Kross, senior viceprezident Manufacturing Industry Group spoločnosti Autodesk . "Naši zákazníci potrebujú efektívnejšie vytvárať výnimočné výrobky. Nová sada Autodesk Product Design Suite umožňuje výrobcom ľahko zaviesť pracovné postupy využívajúce digitálne prototypy, a dosiahnuť tak tohto cieľa. "

 

Nové sady spoločnosti Autodesk prinášajú digitálne prototypovanie pre bezkonkurenčné inovácie a kvalitu návrhovAutodesk Product Design Suite je nová, komplexná a finančne výhodná sada riešení pre tvorbu atraktívnych výrobkov. Obsahuje špičkové aplikácie Autodesk pre navrhovanie, vizualizácie a simulácie v strojárstve. Poskytuje flexibilitu k inováciám a ľahšiu reakciu na meniace sa podnikateľské požiadavky od prvotných konceptov až po detailnú konštruktérsku prácu a simuláciu. Autodesk Product Design Suite navyše poskytuje významnú finančnú úsporu a dá sa nasadiť a spravovať ľahšie než samostatné produkty.Autodesk ponúka tri edície balíka Product Design Suite:
Product Design Suite Standard - obsahuje základné aplikácie pre koncepčné navrhovanie a kreslenie výrobkov AutoCAD Mechanical, Autodesk Showcase, Autodesk SketchBook Designer, Autodesk Vault a Autodesk Mudbox.
Product Design Suite Premium - optimalizované nástroje pre digitálne prototypovanie a vysoko výkonnú vizualizáciu, ktoré okrem aplikácií balíka Standard zahŕňajú Autodesk Inventor a Autodesk 3ds Max Design.
Product Design Suite Ultimate - vyspelé nástroje pre tvorbu povrchov, simuláciu a navrhovanie nástrojového vybavenia. Sada obsahuje okrem aplikácií edícia Premium tiež Autodesk Inventor Professional a Autodesk Alias ​​Design.

Autodesk Product Design Suite
Porovnávacia tabuľka

Standard

Premium

Ultimate

Obsahuje software produkty

Autodesk® Inventor® Professional

Autodesk® Alias® Design

Autodesk® Inventor®

Autodesk® 3ds Max® Design

AutoCAD® Mechanical

Autodesk® Vault®

Autodesk® SketchBook® Designer

Autodesk® Showcase®

Autodesk® Mudbox™

"Kombinácia aplikácie Autodesk Inventor Professional a softvéru pre tvorbu obrazových materiálov, filmov a interaktívnych prezentácií v hollywoodskej kvalite umožňuje našim návrhárom vytvárať vizuálne pôsobivé a dynamické konštrukčné riešenie," povedal Carl Maas, manažér CAD / konštruktérskych služieb v spoločnosti L-3 Communications, Power Paragon , Inc. "S novou sadou Autodesk Product Design Suite môžeme vytvárať, overovať a komunikovať digitálne návrhy rýchlejšie a s ešte väčšou istotou."

Prvýkrát uvedená v roku 2010 a tento rok aktualizovaná sada Autodesk Factory Design Suite 2012 je riešenie rozvrhnutia a optimalizácie výrobných zariadení, ktoré pomáha výrobcom realizovať lepšie rozhodnutia na základe digitálneho modelu továrne, a šetrí im tak čas a peniaze. Ponúka jedinečnú funkčnosť pre navrhovanie výrobných závodov v aplikáciách AutoCAD Architecture a Autodesk Inventor, vo výkonnej vizualizačnej a analytickej funkcie aplikácie Autodesk NavisWorks a Autodesk Vault pre podporu spolupráce. Medzi nové vylepšenia balíka 2012 patrí AutoCAD Mechanical pre automatizáciu CAD úloh v strojárenstve a 3ds Max Design a Showcase na podporu spolupráce a účasti vo výberových konaniach.Na základe strategického partnerstva, ktoré bolo oznámené v októbri 2010, zabudovali spoločnosti Autodesk a Granta Design do aplikácie Autodesk Inventor 2012 nové návrhové metódy, ktoré pomôžu návrhárom odhadovať ekologický dopad produktu a realizovať dlhodobo udržateľnejšie návrhárske rozhodnutia. Nový modul Eco Materials Adviser v aplikácii Inventor 2012 rieši požiadavky udržateľných návrhov v počiatočných fázach návrhového procesu, kedy prináša najviac - umožňuje výrobcom zvoliť lepšie materiály, bez toho, aby to bolo na úkor nákladov a funkčnosti. Eco Materials Adviser s využitím rozsiahlej databázy materiálov Granta pomáha s výberom materiálov a generuje výkazy, aby inžinieri mohli komunikovať výhody svojich rozhodnutí o udržateľných návrhoch.


Autodesk Inventor Fusion prináša priame 3D modelovanie do celého radu produktov Autodesk

Autodesk Inventor Fusion  sa teraz objavuje v komerčnom debute po nedávnom technologickom preview v rámci Autodesk Labs. Dodáva sa teraz bez príplatku ako doplnková aplikácia s produkty Autodesk Alias ​​Design and Alias ​​Automotive, Autodesk Inventor, Autodesk Moldflow, Autodesk Simulation a AutoCAD. Inventor Fusion poskytuje robustné a ľahko použiteľné funkcie 3D modelovanie a priameho modelovania pre rýchle zmeny návrhov. V jedinom digitálnom modeli vytvorenom v aplikácii Autodesk Inventor zjednocuje priame a parametrické postupy.

Všetky produkty v portfóliu Autodesk Manufacturing ponúkajú účinné nové funkcie pre koncepčné navrhovanie, konštruovanie, výrobu a technickú dokumentáciu.

AutoCAD Electrical 2012 ponúka rozšírenú podporu medzinárodných noriem a umožňuje návrhárom elektrických riadiacich systémov zobrazovať, upravovať a zdieľať súbory DWG vo webovom prehliadači a mobilných zariadeniach prostredníctvom aplikácie AutoCAD WS.

AutoCAD Mechanical 2012 teraz umožňuje upravovať 3D modely takmer z akéhokoľvek zdroja pomocou nástroja Inventor Fusion. Pomocou novej funkcie pre dokumentáciu modelu umožňuje vytvárať inteligentné výkresové pohľady. Ďalšou novinkou je mobilné a webové prehliadanie a editácia v aplikácii AutoCAD WS, ktorá umožňuje strojným inžinierom venovať viac času inováciám.

• Vizualizačný softvér Autodesk 3ds Max Design 2012 umožňuje prezentovať fungovanie návrhov v reálnom prostredí. Bezproblémovo združuje CADová dáta a transformuje digitálne prototypy na vysoko kvalitné vizualizácie s pohotovým rendrovaním, animáciami v kinematografické kvalite, efektami a rozsiahlou knižnicou materiálov a textúr.

• Produkty Autodesk Alias ​​2012 - Alias ​​Design, Alias ​​Surface a Alias ​​Automotive - umožňujú ľahšie vytvárať presné 3D modely s povrchmi triedy A a jednoducho použiteľnými modelovacími nástrojmi pre technické povrchy.

Autodesk Inventor 2012 poskytuje jednoduchšie možnosti interakcie s dátami 3D strojárskych návrhov; nové funkcie pre zdieľanie, akceptácie a aktualizáciu CAD dát bez ohľadu na zdroj a komplikovanosť; a vysoko účinné inovácie výkonu a produktivity pre užívateľa a IT oddelenia.

Autodesk Inventor Publisher 2012 umožňuje ľahko vytvárať vysoko vizuálne a interaktívne montážne pokyny, prevádzkové postupy a technickú dokumentáciu z 2D a 3D CADových dát. Používatelia môžu publikovať interaktívne 3D pokyny v rôznych formátoch pre mobilné zariadenia iPhone, iPad a iPod touch.


Autodesk Moldflow 2012 prináša novú funkčnosť simulácie vstrekovania do foriem v reálnom čase, ktorá umožňuje dynamicky hodnotiť najrôznejšie alternatívy návrhov za zlomok času oproti štandardnej simulácii.

• Vizualizačný softvér Autodesk Showcase 2012 ako kľúčový prvok sady Product Design Suite umožňuje transformovať CADové dáta na presvedčivé obrazové materiály, videá a interaktívne prezentácie na účely revízie návrhov, interného schvaľovania a výberových konaní.

• Aplikácia Autodesk Simulation 2012, predtým nazývaná Autodesk Algor Simulation, ponúka úplne nové užívateľské rozhranie a integráciu s aplikáciou Autodesk Vault. Jej nové funkcie správy revízií uľahčia správu návrhových a technických informácií.

Autodesk SketchBook Designer 2012 umožňuje vytvárať digitálne skice a ilustrácie pre podporu kreatívneho procesu. Návrhári z tejto aplikácie môžu exportovať vektorové obrázky do aplikácie Alias ​​ako dáta kriviek. 2D koncepčné skice tak môžu priamo transformovať na 3D produktové návrhy.

• Aplikácia Autodesk Vault 2012 pre správu produktových dát dáva pracovným skupinám na najrôznejších miestach väčšiu kontrolu nad technickými dátami a dokumentmi od návrhu až po výrobu. Novo je integrovaná s ďalšími aplikáciami Autodesk ako NavisWorks, Inventor Publisher a Autodesk Simulation.

šipka hore