M&P logo

Seminár „Digitálna tlač obalov"

Spoločnosť M&P spol. s r.o. Vás pozýva
na seminár s medzinárodnou účasťou:

boboty 2017 Banner 7 

PDF verzia Seminár                                  PDF program seminára                     
 
Pre koho je seminár určený?

Seminár je určený firmám aj jednotlivcom, ktoré sa venujú, alebo rozmýšľajú o výrobe tlači  obalov a to za účelom ďalšieho predaja, ako aj pre vlastnú potrebu. Zameranie semináru pokrýva problematiku vhodnú pre vedúcich pracovníkov, ako aj grafikov a výkonných pracovníkov. Je určený pre všetkých tých, ktorí pracujú v oblasti tlače, prípravy tlače a aj finalizácie obalov.

Ako to bude prebiehať?

Firma M&P organizuje semináre venované packagingu už viac ako 10 rokov. Seminár je venovaný problematike tlače a dokončovania obalov a bude trvať 2 dni, tak ako po iné roky. Hlavnú časť tvoria prednášky hostí a diskusie v spoločenskej miestnosti hotela. Medzi prednáškami, ale hlavne počas večerného posedenia pri pohári vína je priestor na osobné konzultácie, diskusie s prednášajúcimi a aj medzi sebou navzájom.

Paralelne s prednáškami, je možné vo vedľajšej miestnosti vidieť a vyskúšať si niektoré riešenia. Ako napríklad grafické editory ESKO ArtPro+, Deskpack či vizualizácie 3D krabíc, displejov, sáčkov, či etikiet priamo na konkrétnych fľašiach. Samotné produkty a vizualizácie budú vypublikované pomocou softvéru Esko WebCenter na Internet, kde bude demonštrovaná ukážka schvaľovacieho procesu medzi tlačiarňou, grafikom a zadávateľom. Budete mať možnosť vidieť rôzne formy montáže a to na rolkové, alebo hárkové digitálne tlačiarne. Konkrétne bude možné tlačiť výstupy na hárkovej laserovej tlačiarni OKI s CMYK + bielou farbou alebo na rolkovej tlačiarni Epson ColorWorks 7500. Prezentované budú aj dokončovacie technológie, ako napríklad rezacie stoly Kongsberg a softvér na konštrukciu krabíc, skladačiek a Pop displejov Esko ArtiosCAD. 

Obsah tvorí 5 základných tém: 

1.Technológie digitálnej tlače:
Rozoberieme tlačové technológie z rôznych hľadísk a to podľa samotného typu tlače. Rozoberú sa hlavne technológie HP Indigo, Memjet, UV tlač, solventná, laserová a inkjektová tlač. Tlač bude rozobraná z viacerých hľadísk, napríklad z vhodnosti použitia pre konkrétne materiály, typy obalov, či spotreby a ekonomického hľadiska. Budú porovnávané jednotlivé výhody a nevýhody.

2.Kontrola dát a nová norma ISO 19593-1 v Packagingu:
Kontrola a inšpekcia dát je čoraz viac dôležitejšia a to aj v digitálnej tlači obalov. Expert z firmy Enfocus, ktorá je 100% dcérskou spoločnosťou firmy Esko, a člen GWG predstaví nové štandardy (normu) , ktorá začína platiť pre Packaging. Je to súbor určitých prvkov a predpisov, ktoré je nutné dodržiavať pri návrhu a výrobe obalov. Firma Enfocus je známa svojim produktom PitStop, ale okrem toho má aj ďalšie zaujímavé riešenia v oblasti spracovania grafických dát, ako je Enfocus Switch alebo PDF Preview, ktoré bude mať tak isto možnosť vidieť. Zástupca firmy GlobalVision predstaví revolučné riešenie porovnávania a inšpekcie grafických dát samostatne, alebo priamo v automatickom procese prípravy dát.

3.Typické činnosti v príprave dát pre digitálnu tlač:
Preberú sa typické operácie a činnosti, ktoré sa vyskytujú v digitálnej tlači, ako je tlač dynamických či variabilných dát. V digitálnej tlači sú veľmi používané automatické montáže a optimalizácie dát z hľadiska farebnosti a prevodu dát do farebného priestoru digitálneho stroja. Preberie sa ako sa riešia farebné korekcie pri prevode CMYK a priamych farieb. Korektná a rýchla príprava tlačových dát sa stáva čoraz dôležitejšou, a preto Vám predstavíme nové grafické nástroje – editory od firmy Esko, ktoré sú vhodné pre obe technológie príprav. V prípade záujmu, Vám na softvérových nástrojoch Esko WebCenter a Automation Engine môžeme predviesť celý proces od zadania zákazky, prípravy dát, schválenia, montáže až po finálnu tlač.

4.Color Management v spracovaní digitálnych dát:
Správa farieb je v digitálnej technológii oveľa jednoduchšia, ako pri klasickej tlači, kde sa používa klasická tlačová forma ako je ofsetová doska, či flexotlačový štočok. Ale aj tu je potrebné dodržať a udržať požadovanú farebnosť a kvalitu. Na seminári sa preberie metodika a meracie prístroje aj pre oblasť digitálnej tlače.

5.Dokončovanie a zušľachťovanie potlačených médií:
Obal má priestorový tvar a preto je nutné v grafickom prevedení toto aj zohľadniť. Softvér Esko ArtiosCAD je nástroj na konštrukciu 3D dizajnu a zásuvné moduly Esko Studio dokážu na tento priestorový tvar navliecť grafiku a tak simulovať a vizualizovať reálny vnem produktu. Pokiaľ sa jedná o produkt z papiera, lepenky či kartónu, potom je tento tvar možné reálne vyrezať na rezacích stoloch Esko Kongsberg a to ako vzorku, alebo malosériovú výrobu.

 

Prednášajúci hostia:

Jana Blažíčková - Esko - Sales Account Manager (CZ)

Małgorzata Lososová Ungrádová - X-Rite Pantone Sales Manager (CZ)

Jan Ungrád - X-Rite Pantone Applications engineer (CZ)

Andrew Bailes - Collins-Enfocus Senior Product Manager (B)

Askold Zimmermann - GlobalVision Account Executive (D)

Radim Rosendorf - Agfa Graphics Key Account Manager Inkjet (CZ)

Martin Bělik - Dataline Marketingový riaditeľ (CZ)

Ishu Khurana - Esko Application Sales Manager (UK)

Anton Puškár - M&P Technický Riaditeľ (SK)

Anton Puškár ml. - M&P Produktový manažér (SK)

Jaroslav Mišata - M&P Softvérový Expert (SK)

Petr Hradský - OKI Technická podpora OKI (CZ)

 

Hlavný program seminára:

PDF program seminára           PDF verzia seminára

Registrovať sa môžete najneskôr do 16. marca 2017, seminár je spoplatnený 60 € s DPH,  kde je započítaná strava, ubytovanie a kompletné večerné občerstvenie.
Pri registrácii prosím uveďte, či máte záujem o ubytovanie, bez ubytovania je cena za osobu 30€ s DPH .

Bližšie informácie a registrácia:

Barbora Roháčová Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ,  0903 833 273
Anton Puškár Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , 0903 804 143
Anton Puškár ml. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , 0910 641 375

Praktické informácie:

Príjazd do hotela Boboty a niektoré odporúčania:
Cez Terchovú, odbočka na Štefanovú, Vrátna. Pokračujte stále po hlavnej až prídete k odbočke na Štefanovú, kde už uvidíte reklamu hotela Boboty.
GPS Súradnice: 49.2359, 19.0511  
 

Veríme, že si nájdete čas na strávenie dvoch dní v príjemnom prostredí so zaujímavými hosťami a informáciami.
Tešíme sa na stretnutie s Vami.

AGFA ESKO X-Rite Epson Apple OKI Adobe Efi
šipka hore