M&P logo

Epson SureColor SC-S30610

Ekologická 64-palcová tlačiareň ponúka ekonomickú tlač

surecode

21. februára 2012 – Spoločnosť Epson nadväzuje na úspech svojho radu širokoformátových tlačiarní pre výrobu pútačov a materiálov pre predajné miesta a uvádza na trh nový model SureColor SC-S30610. Z hľadiska pomeru ceny a výkonu nasadzuje 64-palcová (162,6 cm) štvorfarebná (CMYK) tlačiareň SC-S30610 s funkciou podávania papiera v rolkách v tomto sektore, plnom konkurencie, vysokú latku. Model SC-S30610 bol od začiatku vyvíjaný s cieľom ponúknuť vysoko efektívnu a ekonomickú výrobu pri minimálnych celkových nákladoch na vlastníctvo. Umožňuje majiteľom tlačiarní, výrobcom pútačov, prevádzkovateľom kopírovacích služieb a reprodukčným centrám rozšíriť portfólio služieb.

Epson znižuje náklady na výrobu pútačov

Tlačiareň SC-S30610 dokáže spracovať rôzne grafické materiály od plagátov, nápisov, bannerov, podsvietených panelov a materiálov pre predajné miesta až po fólie pre polep automobilov, interiérové dekorácie a výstavné pútače. Podporuje tiež širokú škálu médií v roliach, čo užívateľom umožňuje spoľahlivo a cenovo výhodným spôsobom tlačiť na vinylové, PVC a priehľadné fólie, fotografický papier a celý rad obľúbených podkladových materiálov pre bannery.

Presná mechanika Epson spoločne s overenou technológiou tlačovej hlavy Micro Piezo zaručuje nepretržitú a bezproblémovú prevádzku a minimalizuje nutnosť údržby a prestoje.
Zvládnuť vysoké pracovné zaťaženie je hračkou vďaka rýchlosti tlače, ktorá dosahuje 7,3 až 29,4 m2 za hodinu v závislosti na tlačovom režime; prvá hodnota je typická pre tlač interiérových plagátov, druhá pre výrobu bannerov do vonkajšieho prostredia. Tlačiareň ponúka aj režim vysokej kvality pre najnáročnejšiu tvorbu, ktorá sa zvykne prehliadať zblízka - v tomto režime je využité plné rozlíšenie tlačiarne 1440 × 1440 dpi.

Odborníci zo spoločnosti Epson vyvinuli nový ekosolventný atrament Epson UltraChrome GS2, ktorý je určený k dokonalej spolupráci s tlačiarňou SC-S30610 a novou generáciou tlačových hláv Epson TFP. Atrament UltraChrome GS2 vychádza zo skvelých vlastností atramentu UltraChrome GS (používa sa v tlačiarňach Epson Stylus Pro GS6000) a je obohatený o nové zloženie žltej farby, ktorá má teraz dlhšiu svetlostálosť. Tento atrament je bez zápachu, neobsahuje nikel a nevyžaduje špeciálne vetranie, čo umožňuje použitie tlačiarne SC-S30610 aj v bežnom kancelárskom prostredí.

Hlavné vlastnosti

czeenergystar130100Tlačiareň SC-S30610 používa 700ml atramentové kazety s vysokou výťažnosťou, u ktorých nie je potrebná taká častá výmena. Atramentové kazety sú vratné, tým je znižovaná produkcia odpadu. Negatívny dopad na životné prostredie i prevádzkové náklady sú ďalej znížené vďaka energetickej účinnosti tlačiarne, ktorá spĺňa podmienky programu ENERGY STAR.

AGFA ESKO X-Rite Epson Apple OKI Adobe Efi
šipka hore