M&P logo

Epson SurePress L-4033A

Špičkové etikety v malých sériách a okamžite!

Epson SurePress L-4033A

Výroba etikiet je jednou z výrazných oblastí packagingu. Čoraz viac a viac rastie potreba po digitálnej tlači malých sérií etikiet, ktoré by doplnili štandardné tlačové technológie, ako je flexo alebo ofset. Etiketa vytlačená digitálne musí byť minimálne tak kvalitná, ako pri analógovej tlači. Typickým príkladom sú vínne etikety, kde musí byť dosiahnutá špičková kvalita na rôzne druhy štrukturovaných materiálov.

Digitálne tlačiareň etikiet Epson Surepress L-4033A splňuje do bodky tieto požiadavky. Tlač malých sérií prakticky s okamžitou výrobou bez nutnosti úpravy zdrojových dát, vysoká kvalita výstupu na rôzne materiály, farebná vernosť a rozumná cena. To sú je hlavné prednosti.

Ako digitálna tlačiareň na etikety Epson SurePress L-4033A funguje?

Je to inkjetová tlačiareň, ktorá tlačí z rolky na rolku (roll to roll systém). Tlačí na všetky klasické etiketové materiály v rozsahu šírok od 80mm do 330mm a hrúbok od 100μ tdo 320μ vrátenie lepiacej pásky. Tlačí atramentami na báze vody, (Cyan, Yellow, Magenta, Black, Matt Black, Orange, Green, Overprint Liquid, Moisture Liquid (čistiaci roztok). Celkovo obsahuje 20 náplní. Okrem klasických CMYK farieb používa oranžovú a zelenú farby, ktoré výrazne zvyšujú farebný gamut, ktorý dosahuje až 97 % Pantone farieb(v závislosti na potláčanom substráte). Štandardnou čiernou sa tlačia natierané materiály a fólie, s matnou čiernou sa potláčajú nenatierané substráty. Čistý atrament tzv. „Overprint resin ink“ sa tlačí buď súčasne s farbou, kedy minimalizuje efekt páskovania, alebo následne, kedy zvyšuje odolnosť povrchu voči poškriabaniu. Čistiaca tekutina „Moisture liquid“ je použitá na zvlhčovanie hláv v režimoch, keď sa netlačí. Potláčaný materiál sa odvíja zo vstupnej rolky´, ktorá môže mať až 100 kg, prechádza cez sústavu válcov až na pracovný stôl, ktorý je predhrievaný na teplotu 45 stupňov. Tu sa vykoná samotná tlač 4, 6, 8 alebo 16timi prechodmi v závislosti na požadovanej kvalite a potláčaného substrátu. Po vytlačení stola, sa materiál posúva ďalej až na navíjaciu rolku. Potláčať je možné aj už analógovo alebo digitálne predtlačený papier alebo fóliu z druhej strany. K tlačiarni je dodávaný workflow, ktorý je postavený na báze technológie Esko. Systém umožňuje generovať a tlačiť registračné značky, ktoré sú nutné na ďalšie spracovanie.

surepress workflow
AGFA ESKO X-Rite Epson Apple OKI Adobe Efi
šipka hore