M&P logo

FULL HD Flexo

Kruhový, alebo plochý bod?
Riešenie: Full HD flexo - Inline UV2

Flexotlačová technológia má svoje špecifiká a obmedzenia čo sa týka kvality v porovnaní s ofsetom alebo hĺbkotlačou. Kvalita závisí aj od tvaru špičky rastrového bodu. Klasická technológia (osvit cez filmy alebo laminácia) dosahuje plochý bod, ktorý vykresľuje pekné plné plochy , ale v svetlých miestach odrezáva detaily. Zaoblená špička digitálneho štočku rastrového bodu zase pekne vykreslí detaily svetiel a prechody do nuly, ale nedosiahne také denzity v plných plochách ako je to u klasiky.

Esko vyriešilo tento problém raz navždy. Pomocou technológie Inline UV2 sa dosahujú oba tvary počas jednej expozície priamo v CTP. Inline UV2, je prevratný digitálny spôsob vykonávania hlavného UV osvitu pomocou UV diód na rozdiel od klasických UV lámp. Toto sa deje priamo v CDI. Digitálny spôsob osvitu pomocou diód má tieto výrazné výhody:

Full HD Flexo

Výhody a nové kvality

Výhody z ekonomického hľadiska

Možnosť výberu medzi tzv „Flat top dots“, alebo „round top dots“

Presná UV digitálna technológia umožňuje výber medzi tvarom povrchu tlačového bodu, ktorý má extrémny vplav na kvalitu tlače pri rôznych potrebách a rastroch. Tzv. „Flat top dot“ je výhodnejší pri plných plochách, kde sa lepšie odvádza farba, ktorá takto lepšie vyplní plochu a celková denzita pokrytia je relatívne veľmi vysoká. Nevýhoda tohto bodu je, že dosahuje veľmi zlé výsledky pri svetlých miestach obrazu, kde sa bod zväčšuje, špiní okolie a celkový dojem je veľmi zlý. V svetlých miestach je ďaleko lepšie použiť tzv. „Round top dot“, ktorý má oblejší tvar na povrchu vďaku čomu má jemnejší prenos farby a svetlé miesta vyzerajú veľmi hladké a plynulé. Technológie doteraz nedovoľovali skombinovať oba tvary tlačového bodu na tlačovej doske. Až Esko technológia Inline UV2 toto umožňuje vykonať a to ešte digitálne riadiť pomer medzi týmito tvarmi bodu.

Full HD Flexo

AGFA ESKO X-Rite Epson Apple OKI Adobe Efi
šipka hore