M&P logo

Kongsberg – rezacie stoly

kongsberg

Firma ESKO vyrába rezacie a frézovacie stoly Kongsberg, ktoré sú jednými z lídrov rezacích a frézovacích stolov na trhu. Na Ssovensku sú stoly Kongsberg jednotkou v oblasti málosériového rezania a frézovania v packagingu a signmakingu. Stoly boli pôvodne určené do oblasti packagingu na návrh prototypov obalov, stojanov či špecializovaných objektov rôznych tvarov z kartónov, vlnitej či vrstvenej lepenky. Tým, že sa posledné roky sa rozmáha tkzv. Sign-making (výroba reklamy), tak veľká časť nových rezacích a hlavne frézovacích stolov je dodávana do tejto oblasti. Dnešný reklamný trh vyžaduje špeciálne stojany, reklamné predmety z lepenky alebo viacvrstvových materiálov, vyrezávané figúrky, logá, či značky z pevných materiálov, akými sú rozličné sendvičové materiály, plasty, hliník, drevo alebo lepenky. A to všetko čo možno hneď a v perfektnej kvalite. Tu si pre svoje výborné vlastnosti našli svoje miesto aj rezacie stoly Kongsberg. Všetky stroje Kongsberg sa donedávna vyrábali v Nórskom meste Kongsberg, ale od roku 2013 prešla celá výroba stolov do Brna, kde má Esko svoj špecializovaný výrobný závod.

Rezacie-frézovacie stoly pokrývajú celý rozsah potrieb trhu pre oblasť packagingu a reklamy. Z hľadiska výkonu veľkosti a určenia sú tri rady stolov:

 Kongsberg X Starter –vstupný model, ktorý sa dá rozšíriť na plnú verziu X, nízke invsetičné naklady, obmedzená funkcionalita. Ideálne pre menšie firmy.
Kongsberg X – stoly s veľmi širokým záberom čo do veľkosti a čo do spracovávaného materiálu
Kongsberg C – špičkové stoly určené pre vysokú produktivitu

AGFA ESKO X-Rite Epson Apple OKI Adobe Efi
šipka hore